Stypendium
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

W niedzielę 25 czerwca br. odbyły się gminne uroczystości patriotyczne na Kalówce. W tym roku była to 73. rocznica tych tragicznych wydarzeń. Hołd Poległym Bohaterom w imieniu Zespołu Szkół w Kuryłówce złożyli: Dyrekcja, Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Franciszka Kyci, Delegacja wieńcowa Zespołu Szkół oraz nauczyciele.

kalowka2017

kalowka2017 1 kalowka2017 2

kalowka2017 3
fotograf: Marek Latawiec (GOK)

chiny1

20.06.2017r. Spotkanie z Panem dr Januszem Fedirko. Tym razem podróżnik zabrał nas w egzotyczną podróż do Chin. O tym ogromnym kraju w kontekście geopolitycznym, potencjału gospodarczego oraz o kulturze, aglomeracjach i życiu codziennym Chińczyków opowiedział na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Na pytanie uczniów: Który z odwiedzonych krajów jest najpiękniejszy? Podróżnik, geograf, religioznawca - odpowiedział, że „odwiedził ponad 70. krajów, ale piękno dostrzega w najbliższym otoczeniu, także tutaj w Gminie Kuryłówka”. Spotkanie z inicjatywy dyrektora Mirona Czarnieckiego wstępnie zaplanowane było na 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka, ale zostało przełożone ze względu na wycieczki szkolne.

P.S.
Pan Janusz rodzinnie "związany jest" z naszą gminą, a konkretnie z Tarnawcem.

dni kyrylsp1 dni kyrylsp2 dni kyrylgim1 dni kyrylgim2
gds 1

Gminny Dzień Sportu

            Już po raz szósty w ramach Dni Gminy Kuryłówka na kompleksie boisk sportowych Orlik w Kuryłówce odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce. Jednak, w tym roku formuła została rozszerzona o rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Kuryłówka w piłce nożnej dziewcząt i Puchar Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w piłce siatkowej dziewcząt oraz mecz pokazowy chłopców z Publicznego Gimnazjum im. Franciszka Kyci w Kuryłówce z drużyną, której skład do ostatniej chwili był trzymany w tajemnicy, a wystąpili w niej m.in.: nauczyciele, pracownicy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele policji, przedsiębiorców oraz rodzice. Do udziału w turnieju zaprosiliśmy reprezentacje Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu gminy Kuryłówka (Brzyska Wola, Dąbrowica, Kuryłówka) oraz gościnnie reprezentację Szkoły Podstawowej z Chałupek Dębniańskich.

SUKCES POETYCKI NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM

ja i swiat ja i swiat2

Uczennica klasy 3b, Klaudia Ochab po raz kolejny została laureatką , tym razem - 13 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Ja i Świat”. „Niektórzy lubią poezję”, a Klaudia na pewno!

Jej wiersz „ Koniec” został zauważony i wyróżniony spośród 960 wszystkich nadesłanych na ten konkurs w tym - 105 uczniów z gimnazjum. Wierzymy, że nie jest to ostatni sukces Klaudii i być może kiedyś jej wiersze znajdą się w podręcznikach szkolnych :).

Dodam, że przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, P. Małgorzatę Rauch została podjęta decyzja o wpisaniu konkursu na listę tych, które można wpisać na świadectwo ukończenia szkoły.

Jeszcze raz Klaudii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

JS.

ja i swia3 ja i swia4

 

mamtalent 9 mamtalent 11 mamtalent 12 mamtalent 15 mamtalent 17

mamtalent 18 mamtalent 20 mamtalent 19 mamtalent 21 mamtalent 22

W dn. 29.05-02.06.2017 r. w naszej szkole odbywał się Szkolny Tydzień Profilaktyki, podczas którego codziennie przedstawialiśmy przez radiowęzeł szkolny ważne zagadnienia: poniedziałek i wtorek-znaczenie zdrowego odżywiania, środa- w związku ze Światowym Dniem bez Tytoniu omówiliśmy skutki palenia i promowaliśmy zdrowy styl życia wolny od nałogów, czwartek –przypomnieliśmy prawa dziecka. W tym tygodniu realizowano również projekt edukacyjny „Kolorowy Tydzień Zdrowia”, w czasie którego uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i mieli okazję uczestniczyć w degustacji zdrowych smakołyków!

mamtalent 2